• banner_news.jpg

Нашите производи

Музејски футроли Претставуваат вредна уметност или стока со класа, стил и мода

Музејски футроли за заштита на артефакти и антиквитети додека одржуваат максимална видливост

располагаме со голем избор на музејски витрини кои се извонреден избор за секој под на изложбен салон.Истражете го изборот на опции за корист за да одговараат на желбите на вашата следна изложба, да патувате со уметнички дела или да создадете чувство на висока класа во историските општества.Овие тела најчесто се користат за да се стави во центарот на вниманието на работата на одреден уметник или да се прикаже кохезивна тема.Додека некои единици се изградени со медијапан дрво и акрилни покривки, нашите музејски витрини се погодни за елитни уметнички галерии.Овие тела се направени со стручна изработка, а со тоа и со најквалитетни материјали, наменети совршено да го надополнат и да го пренесат вниманието на вашите најценети работи. нудиме музејски витрини со избор на облоги од дрво и брусен нерѓосувачки челик, исто така, како стаклени витрини.искористете ги предностите на различните стилски опции за да ги диверзифицирате презентациите на различни артефакти во рамките на вашата изложба.Секој натпревар има единствена цел на кој било настан, така што измешајте и спојте за да останете ангажирани на гостите и да потврдите дека вашите парчиња го добиваат вниманието што го заслужуваат.

Што ако имате голема галерија со многу различни предмети?може да го имаме тела за тебе?

Постамент

Музејските витрини на пиедесталот се самостојни кули со средна висина со цврста кубна основа и стаклен или акрилен врв.оваа карактеристика е вистинската за привлекување внимание само на минимум едно вредно парче во вашиот изложбен салон, или ако големината дозволува, неколку ситни предмети што се соседството на гужва.Користете ги овие тела во центарот на подот на галеријата како лабава контролна карактеристика или покрај бесплатна ѕидна уметност.Некои модели се осветлени со LED осветлување за да ги донесат клучните ставки во центарот на вниманието во области со слаба осветленост.

Ѕид и тетратка

Овие витрини се елегантни поради колекционерски предмети, уметнички дела и вредни артефакти на места кои често се оставаат неискористени.Поставете единствени парчиња на ѕидот за да патувате со предмети прикажани подолу на поголеми изложби или на табли за да му дадете на гостите поглед одблизу во вашите најпосетувани области.Двете опции имаат основа од МДФ и проѕирен акрилен капак за прашина што ги штити предметите од манипулација.Некои модели придружуваат ленена подлога, што додава елегантна позадина за вашите колекционерски предмети.искористете го минималистичкиот стил кој целото внимание го насочува кон имотот внатре!

Табели

Нашите витрини најчесто се користат во изложби, саеми, па дури и продавници на мало.Уредите за маса им овозможуваат на координаторите да прикажат обемни колекции под истите стаклени панели за заклучување.Една од нашите најжешки опции, овие тела им овозможуваат на клиентите да ги повикаат да ја проверат содржината внатре и треба да бидат поставени и до ѕидот или во центарот на подот на вашата галерија како самостоен остров.Современите стилови вклучуваат LED осветлување за зголемена видливост при слаба осветленост, додека традиционалните маси обезбедуваат поискусен изглед.Многу трговци на мало ги користат овие тела за прикажување накит за да формираат луксузно искуство за купување за неговите или нејзините клиенти.Безбедните маси се извонредни поради витрините вредни работи како ѓердани, прстени и додатоци. Ние ги градиме нашите единици со апсолутно најквалитетни материјали за да бараме грижа за елегантен стил во секоја галерија.Сите тела со стаклени компоненти се направени со калено стакло, кое безбедно се распаѓа на мали, заоблени парчиња, што ги прави незгодите попогодни за јавно управување.Повеќето тела се изградени од издржливи влакна со средна густина (MDF) или основа од нерѓосувачки челик што е дизајнирана да издржи долготрајна јавна употреба.Нашите футроли се придружени со механизам за заклучување кој им овозможува на бизнисите да останат безбедни за содржините кога се без надзор.за лесна употреба, многу од овие тела се испорачуваат целосно склопени и подготвени да го приклучат вашиот следен настан. Сите од горенаведените дизајни се наменети да се користат како целосен случај за визија.Секоја ставка што е поставена внатре е за време на позиција што треба да се гледа од кој било агол, со што се максимизира видливоста и приспособливоста.искористете ги многубројните агли на гледање што ги нудат овие кабинети и поставете ги насекаде во просторијата!концентрирајте се и на сериите на стоки и на SKU за да го пронајдете соодветниот сет за вашето следно прикажување.Сè уште сте загрижени дека вашиот гостин може премногу да се најде на работ на вредни, бесценети или единствени предмети во вашата галерија?Користете контролни држачи за да останете заштитници доволно наназад за да го заштитите екранот без да им го попречувате погледот.Искористете ја варијабилноста на тела со квалитет на музејот што може да се најдат на нашата страница за да формирате прекрасен изложбен салон кој може да ги задржи патроните да се враќаат за да се вратат настаните.